40L Bags Of Garden Chippings ( Mulching Bark) £1.95 Each @ Lidl - HotUKDeals
We use cookie files to improve site functionality and personalisation. By continuing to use HotUKDeals, you accept our cookie and privacy policy.
Get the HotUKDeals app free at Google Play

Search Error

An error occurred when searching, please try again!

Login / Sign UpSubmit
267Expired

40L Bags Of Garden Chippings ( Mulching Bark) £1.95 Each @ Lidl

£1.95 @ LIDL
Getting veg and saw this deal in Oxford Road, Reading I think it is usually twice this
crazyhobo Avatar
banned7y, 10m agoFound 7 years, 10 months ago
Getting veg and saw this deal in Oxford Road, Reading
I think it is usually twice this
Deal Tags:
More From LIDL:
×
Get the Hottest Deals Daily
Stay informed. Once a day, we'll send you the deals our members voted as the best.
Failed
crazyhobo Avatar
banned7y, 10m agoFound 7 years, 10 months ago
Options

All Comments

(16) Jump to unreadPost a comment
Comments/page:
#1
hot, is about 6 quid or so at my work for about 100L
banned#2
yeah your right, its usually 80L for that price ;-);-)
#3
but u dont know what retailer im talking about lol
banned#4
sorry, was talking to "the hobo"
banned#5
You should leave the hobo alone.
banned#6
neonkoala
You should leave the hobo alone.


because he's crazy!:w00t:
#7
Got some of this today...boy it stinks...poooheeee:p Good job it's outside.
#8
Careful some of this stuff stinks to high heaven ,i bought some from a local nursery that really stank the whole house out but then bought cheapo stuff from focus and it was fine.
#9
hank2spoons
hot, is about 6 quid or so at my work for about 100L


That's about 16p per litre, the Lidl deal works out at 21p per litre so your not the accountant at "whichever" retailer your talking about that's for sure.. :p:p

P.S. Cough............Cough........Cough.......and one more Cough :thumbsup:

scousethief
Careful some of this stuff stinks to high heaven ,i bought some from a local nursery that really stank the whole house out but then bought cheapo stuff from focus and it was fine.


We had the same experience but it turned out it was because the local cat community loved it for em..er...deposits! :oops:
#10
Methos
That's about 16p per litre, the Lidl deal works out at 21p per litre so your not the accountant at "whichever" retailer your talking about that's for sure.. :p:p

P.S. Cough............Cough........Cough.......and one more Cough :thumbsup:



We had the same experience but it turned out it was because the local cat community loved it for em..er...deposits! :oops:


OMG I hope YOU'RE not an Accountant!!
#11
hell yeah need some more for the front garden. superb deal 40l x 10 equals cheap money
#12
Mikiex
OMG I hope YOU'RE not an Accountant!!


he worked at RBS :whistling:
#13
Methos
That's about 16p per litre, the Lidl deal works out at 21p per litre so your not the accountant at "whichever" retailer your talking about that's for sure.. :p:p


Idiot alert! :prop:

2.5 x 40litres = 100litres
2.5 x 1.95 = £4.87

Are you an accountant?

:thumbsup:
#14
We had the same experience but it turned out it was because the local cat community loved it for em..er...deposits!


One tip I was given, and use well, next time (assuming your a fella) you need a pee, have one in a big spray bottle, top it up with water then spray all over where you think the cats have been. They hate the smell of ammonia and stopped my chippings being used as the local litter box.

Its the ammonia in our urine that puts them off.....

However some may say that this is taking the pee a bit too much :whistling: :p
#15
Methos
That's about 16p per litre, the Lidl deal works out at 21p per litre so your not the accountant at "whichever" retailer your talking about that's for sure.. :p:p

P.S. Cough............Cough........Cough.......and one more Cough :thumbsup:



We had the same experience but it turned out it was because the local cat community loved it for em..er...deposits! :oops:


If you are going to post sarcastic replies get your division right! Price divided by litreage to get your price per litre not the other way round!! £1.95 / 40l = 4.9p per litre

And I am an accountant ..... :prop:
#16
Why pee in a spray bottle and not just straight on them? Can't beleive i'm having this conversation. lol.

Post a Comment

You don't need an account to leave a comment. Just enter your email address. We'll keep it private.

...OR log in with your social account

...OR comment using your social account

Looking for Twitter login?
Top of Page
Thanks for your comment! Keep it up!
We just need to have a quick look and it will be live soon.
The community is happy to hear your opinion! Keep contributing!