Coca Cola 1.25 litre bottles. 2 for £1.50 @ ASDA instore - HotUKDeals
We use cookie files to improve site functionality and personalisation. By continuing to use HUKD, you accept our cookie and privacy policy.
Get the HUKD app free at Google Play

Search Error

An error occurred when searching, please try again!

Login / Sign UpSubmit
Just been in Asda Govan, Glasgow, and they were doing the 1.25 litre bottles of Coca Cola for 2 for £1.50 so 75p per bottle, or £1.32 per bottle.
Deal Tags:
More From George (Asda George):
×
Get the Hottest Deals Daily
Stay informed. Once a day, we'll send you the deals our members voted as the best.
Failed
Bora Horza Avatar
7y, 5m agoFound 7 years, 5 months ago
Options

All Comments

(20) Jump to unreadPost a comment
Comments/page:
#1
Cold,a s you get 6 for £3 in morrisons.
#2
I bought a 6 pack of these, from Morrisons, for £3, which is even better value than 2 x 2l bottles for £2! :thumbsup:
#3
WalterSmith
Cold,a s you get 6 for £3 in morrisons.


R0N4LD
I bought a 6 pack of these, from Morrisons, for £3, which is even better value than 2 x 2l bottles for £2! :thumbsup:


And if your nearest Morrisons is a hundred miles away?
I wish people would learn how the voting works on this site :roll:
#4
Good find. Alternatively if there's one near you... 3L for £1.56 in Iceland!
#5
Babbabooey
And if your nearest Morrisons is a hundred miles away?
I wish people would learn how the voting works on this site :roll:


Did i vote? No.

Purely letting people know what other OFFERS are available. Is that wrong?

If i can get a better deal, does that then make this deal HOT to me :? lol!

Also, anytime a deal is posted, are you supposed to check every members location to see if its suitable or not, haha!
#6
Babbabooey
And if your nearest Morrisons is a hundred miles away?
I wish people would learn how the voting works on this site :roll:


This deal is 75p a bottle, morrisons is 50p a bottle (if you buy 6). So it's a cold vote from me.

That is how the voting works on this site - If it's cheaper elsewhere, it gets a cold vote.

John
#7
jonboy32
This deal is 75p a bottle, morrisons is 50p a bottle (if you buy 6). So it's a cold vote from me.

That is how the voting works on this site - If it's cheaper elsewhere, it gets a cold vote.

John


lol @ the newbie :roll:
#8
I know that it is Pepsi but I will drink either.

Lidl have 2l Pepsi at 75p.
#9
Babbabooey
lol @ the newbie :roll:


Yes, only been a member for 2 years.... You would know that if you looked, rather than making assumptions.
How do you presume the voting works then?

It's 50 percent more expensive than Morrisons, so it's cold - simple as.

If I posted a TV for £750 that was available for £500 elsewhere would you vote it hot if you could not get to the shop where it was £500?

John
#10
Do these bottles have coke zone codes on them?
#11
mikefellows
Good find. Alternatively if there's one near you... 3L for £1.56 in Iceland!


I got this for £1.50 in Iceland, you sure yours was £1.56? Wonder why there'd be a difference!!
#12
This is COLD. I'm with jonboy32 on this one.
#13
Babbabooey
lol @ the newbie :roll:


jonboy32
Yes, only been a member for 2 years.... You would know that if you looked, rather than making assumptions.
How do you presume the voting works then?

It's 50 percent more expensive than Morrisons, so it's cold - simple as.

If I posted a TV for £750 that was available for £500 elsewhere would you vote it hot if you could not get to the shop where it was £500?

John


Pwnd.
#14
Shekz0r
Pwnd.


I know, under 40 posts in more than 2 years. sheesh, no way he's a newbie eh :roll::p
#15
& say goodbye to your teeth, hehe
#16
bogster
& say goodbye to your teeth, hehe


Should be drank through a straw. Less tooth damage that way!
#17
Babbabooey
And if your nearest Morrisons is a hundred miles away?
I wish people would learn how the voting works on this site :roll:


Point me to the rules for voting then. Is this a nanny state or what?
#18
mikefellows
Good find. Alternatively if there's one near you... 3L for £1.56 in Iceland!


as there's only 2 ppl in my house i prefer the smaller bottles as they dont go flat. I bought some BIG bottles of fanta and coke from iceland but went flat before finishing. morrisons ftw
#19
DaPrince
I got this for £1.50 in Iceland, you sure yours was £1.56? Wonder why there'd be a difference!!


We used to get it for £1.50... seems it went up recently :?
#20
Taksim_Red
Should be drank through a straw. Less tooth damage that way!


Yeah good idea.
I have teeth like razors coz mummy would let me drink 2-3 litters a week. The cow....

Post a Comment

You don't need an account to leave a comment. Just enter your email address. We'll keep it private.

...OR log in with your social account

...OR comment using your social account

Top of Page
Thanks for your comment! Keep it up!
We just need to have a quick look and it will be live soon.
The community is happy to hear your opinion! Keep contributing!