Irn Bru for less then 14p a can at Netto - HotUKDeals
We use cookie files to improve site functionality and personalisation. By continuing to use HUKD, you accept our cookie and privacy policy.
Get the HUKD app free at Google Play

Search Error

An error occurred when searching, please try again!

Login / Sign UpSubmit
366Expired

Irn Bru for less then 14p a can at Netto £2.50

Andy_Gateshead Avatar
6y, 10m agoFound 6 years, 10 months ago
This is potentially deal of the century for Irn Bru.

Went in yesterday & they had irn bru 9 can packs (3 free which they usually do this time of year) piled up at the front of store currently priced £2.50. Just checked the Netto website & it shows an illustration of a 6 pack (old picture) with £2.50 BOGOF for this thursday!

This potentially equates to less the 14p a can :-o

The ultimate irony is this, there's no Netto stores in Scotland so unfortunately this offer is only for Irn Bru drinkers from England & Wales!

Still cracking deal
Deal Tags:
More From Netto:
×
Get the Hottest Deals Daily
Stay informed. Once a day, we'll send you the deals our members voted as the best.
Failed
Andy_Gateshead Avatar
6y, 10m agoFound 6 years, 10 months ago
Options

All Comments

(22) Jump to unreadPost a comment
Comments/page:
#1
If your scottish and want no teeth :)
#2
try diet irn bru
#3
VOTED COLD. You can get 24 cans of Barr's Irn Bru from Farmfoods at any time for £5.00!
#4
No nettos in Scotland omg they would make a killing lol.
#5
Great deal, this is the only fizzy drink i have. i normally just grab the large bottles . Got a Netto nearby so will pop in.. :thumbsup:
#6
Confidemus
VOTED COLD. You can get 24 cans of Barr's Irn Bru from Farmfoods at any time for £5.00!


does that not work out at 20.8p a can? The OP states 14p a can which in my opinion is a better deal. Hardly a cold one, especially for those people who dont really want to park in town so as to actually get to a farmfoods store.......
#7
Confidemus
VOTED COLD. You can get 24 cans of Barr's Irn Bru from Farmfoods at any time for £5.00!


why?

18 cans for £2.50.

so 36 for £5
#8
This stuff isn't even worth the tin its in. Lovely drink, just terrible for your body.
#9
Confidemus
VOTED COLD. You can get 24 cans of Barr's Irn Bru from Farmfoods at any time for £5.00!
but that makes it just under 21p a can? This deal gives you 18 cans for £2.50 making it just under 14p a can? How can you possibly vote it cold?:roll:
#10
Andy_Gateshead
but that makes it just under 21p a can? This deal gives you 18 cans for £2.50 making it just under 14p a can? How can you possibly vote it cold?:roll:

Me thinks they drink to much bru and are a little confused :?
#11
With that Avatar, it can be any price and i will agree!

Hot from me!
banned#12
No Nettos anywhere near Brighton as far as I am aware, I currently pay 25p a can which is still totally worth it (particularly when they say 39p on them) - I don't like the 2l bottles as it goes flat far too quickly prompting me to finish a bottle the same evening its opened which is tough on the ol.....
#13
A steal at this price - worth stocking up the cupboards with them at that price cos let's be honest, we all know we shouldn't but a couple of these washed down with breakfast keeps you buzzing all day, lol.
#14
This is actually a bad deal for us Scots as there isn't any branches in Scotland as far as I know

Irn Bru is the best Imo. No worse for you than pepsi or coke. And they have a diet version that doesn't taste much different.
#15
just don't let the snowman have yours
banned#16
The drinks are cheaper than their carrier bags!
banned#17
elofty
This is actually a bad deal for us Scots as there isn't any branches in Scotland as far as I know


But most Scots don't live in Scotland. There are loads south of the border.
#18
Dinae drink anymair thin 80 gallons a day or yill rust:-D
#19
NobbyB
But most Scots don't live in Scotland. There are loads south of the border.
Best one this week classic :w00t:

BodZorg
Dinae drink anymair thin 80 gallons a day or yill rust:-D
I agree i think ?
#20
i hear its made from girders
#21
Just went into my local netto to look at this deal and got 12 cans of diet pepsi instead for £2. 16p a can and tastes nicer also fewer calories.

Larrrvly.:thumbsup:
#22
Update:-

Netto's have been really sneaky :x

They have the 6 pack & the 6 pack with 3 free side by side in Netto's but they've quite cleverly put the 9 can at 1p cheaper & no BOGOF so there's no confusion!:x

Considering that Netto's would've bought both at bulk for the same price you'd have thought that both packs would be BOGOF but no!:x

Sorry for building your hopes up but 12 cans for £2.50 is still a decent deal :thumbsup:

Post a Comment

You don't need an account to leave a comment. Just enter your email address. We'll keep it private.

...OR log in with your social account

...OR comment using your social account

Top of Page
Thanks for your comment! Keep it up!
We just need to have a quick look and it will be live soon.
The community is happy to hear your opinion! Keep contributing!