Bear Yo Yo's Fruit Snacks - 3 for the price of 1! @ Sainsbury - In Store & Online - 3 for 50p
336°Expired

Bear Yo Yo's Fruit Snacks - 3 for the price of 1! @ Sainsbury - In Store & Online - 3 for 50p

13
Found 18th Apr 2013
CHEAP LUNCH BOX SNACKS!

Stocked up on these for the kids lunch boxes, get three packs for the price of one.

Various flavours & 1 of your 5 a day.

Description
Pure fruit

With no added nonsense

1 roll = 1 of your 5 a day

Pawfect for lunchboxes, cereals and baking

No added sugar or smelly sulphites

Blueberry pure fruit yoyos

Bear™
Down in the Big Cave, deep in the depths of the deepest darkest woods, Bear gently bakes blueberry yo yos. Delicious pure fruit rolls with no added sugar or smelly sulphites. Grrr.

Come and join us on our go bear adventures.

For a Bear hug visit: bearnibbles.co.uk or give us a growl on grrr@bearnibbles.co.uk
Community Updates

Groups

13 Comments
Looks healthy, but buying bananas and apples still works out cheaper.
if it's pure fruit why not have real fruit
It's handy to keep in nappy bags hand bags, great find heat added
http://drgullo.com/wp-content/uploads/2012/03/kiwi1.jpg
Original Poster
Dear Food Police; Nobody said it was a replacement for fruit?... 1 of your 5 a day.. you still have 4 others to have.
We keep these in the cupboard; as a healthy family of 5, we quite often go for fruit and it's all gone. These have a long shelf life and are there when we need them.
my boy loves them. Much better than buying sweets.
nice will have a look tommorow
great will nip out to buy some
heated
Banned
skwintie

my boy loves them. Much better than buying sweets.



Exactly, your kids want sweets (as kids do), give them one of these, they're happy, you're happy.
3 for 2 in sainsburys cheshire oaks, also across the school bar range too
Gone up to 3 for 2 in Peterborough Sainsurys. Both Oxney Road and Bretton.
skwintie

my boy loves them. Much better than buying sweets.


Kids love them cause they have loads of sugar, it might be natural sugar but they are not a substitute for fresh fruit which is much cheaper and better for them
Post a comment
Avatar
@
    Text