208°
EXPIRED
Coca Cola 1.25 litre bottles. 2 for £1.50 @ ASDA instore
Coca Cola 1.25 litre bottles. 2 for £1.50 @ ASDA instore

Coca Cola 1.25 litre bottles. 2 for £1.50 @ ASDA instore

Buy forBuy forBuy for£1.50
GETGet dealVisit site and get deal
Just been in Asda Govan, Glasgow, and they were doing the 1.25 litre bottles of Coca Cola for 2 for £1.50 so 75p per bottle, or £1.32 per bottle.

20 Comments

Cold,a s you get 6 for £3 in morrisons.

I bought a 6 pack of these, from Morrisons, for £3, which is even better value than 2 x 2l bottles for £2! :thumbsup:

WalterSmith;5929887

Cold,a s you get 6 for £3 in morrisons.



R0N4LD;5929894

I bought a 6 pack of these, from Morrisons, for £3, which is even better … I bought a 6 pack of these, from Morrisons, for £3, which is even better value than 2 x 2l bottles for £2! :thumbsup:



And if your nearest Morrisons is a hundred miles away?
I wish people would learn how the voting works on this site :roll:

Good find. Alternatively if there's one near you... 3L for £1.56 in Iceland!

Babbabooey;5929947

And if your nearest Morrisons is a hundred miles away? I wish people … And if your nearest Morrisons is a hundred miles away? I wish people would learn how the voting works on this site :roll:



Did i vote? No.

Purely letting people know what other OFFERS are available. Is that wrong?

If i can get a better deal, does that then make this deal HOT to me :? lol!

Also, anytime a deal is posted, are you supposed to check every members location to see if its suitable or not, haha!

Babbabooey;5929947

And if your nearest Morrisons is a hundred miles away? I wish people … And if your nearest Morrisons is a hundred miles away? I wish people would learn how the voting works on this site :roll:



This deal is 75p a bottle, morrisons is 50p a bottle (if you buy 6). So it's a cold vote from me.

That is how the voting works on this site - If it's cheaper elsewhere, it gets a cold vote.

John

jonboy32;5930433

This deal is 75p a bottle, morrisons is 50p a bottle (if you buy 6). So … This deal is 75p a bottle, morrisons is 50p a bottle (if you buy 6). So it's a cold vote from me.That is how the voting works on this site - If it's cheaper elsewhere, it gets a cold vote.John



lol @ the newbie :roll:

I know that it is Pepsi but I will drink either.

Lidl have 2l Pepsi at 75p.

Babbabooey;5930456

lol @ the newbie :roll:



Yes, only been a member for 2 years.... You would know that if you looked, rather than making assumptions.
How do you presume the voting works then?

It's 50 percent more expensive than Morrisons, so it's cold - simple as.

If I posted a TV for £750 that was available for £500 elsewhere would you vote it hot if you could not get to the shop where it was £500?

John

Do these bottles have coke zone codes on them?

mikefellows;5929974

Good find. Alternatively if there's one near you... 3L for £1.56 in … Good find. Alternatively if there's one near you... 3L for £1.56 in Iceland!



I got this for £1.50 in Iceland, you sure yours was £1.56? Wonder why there'd be a difference!!

This is COLD. I'm with jonboy32 on this one.

Babbabooey;5930456

lol @ the newbie :roll:



jonboy32;5930534

Yes, only been a member for 2 years.... You would know that if you … Yes, only been a member for 2 years.... You would know that if you looked, rather than making assumptions. How do you presume the voting works then?It's 50 percent more expensive than Morrisons, so it's cold - simple as.If I posted a TV for £750 that was available for £500 elsewhere would you vote it hot if you could not get to the shop where it was £500?John



Pwnd.

Shekz0r;5934464

Pwnd.



I know, under 40 posts in more than 2 years. sheesh, no way he's a newbie eh :roll::p

& say goodbye to your teeth, hehe

bogster;5935205

& say goodbye to your teeth, hehe



Should be drank through a straw. Less tooth damage that way!

Babbabooey;5929947

And if your nearest Morrisons is a hundred miles away? I wish people … And if your nearest Morrisons is a hundred miles away? I wish people would learn how the voting works on this site :roll:



Point me to the rules for voting then. Is this a nanny state or what?

mikefellows;5929974

Good find. Alternatively if there's one near you... 3L for £1.56 in … Good find. Alternatively if there's one near you... 3L for £1.56 in Iceland!



as there's only 2 ppl in my house i prefer the smaller bottles as they dont go flat. I bought some BIG bottles of fanta and coke from iceland but went flat before finishing. morrisons ftw

DaPrince;5933908

I got this for £1.50 in Iceland, you sure yours was £1.56? Wonder why t … I got this for £1.50 in Iceland, you sure yours was £1.56? Wonder why there'd be a difference!!



We used to get it for £1.50... seems it went up recently :?

Taksim_Red;5936543

Should be drank through a straw. Less tooth damage that way!



Yeah good idea.
I have teeth like razors coz mummy would let me drink 2-3 litters a week. The cow....
Post a comment
Avatar
@
    Text