Unfortunately, this deal is no longer available
Haribo Tangfastics Sours Bulk tub Sweets 400g £2.00 @ Amazon
708° Expired

Haribo Tangfastics Sours Bulk tub Sweets 400g £2.00 @ Amazon

28
Posted 26th Dec 2019Edited by:"H0TDEALER"

This deal is expired. Here are some options that might interest you:

  • Usually dispatched within 1 to 4 weeks
  • Fizzy Fruit Flavour, Cola Flavour and Sweet Foam Gums
  • 1 x 400g tub
  • Perfect for sharing or parties!
  • Without artificial colours
  • Kids and grown-ups love it so... the happy world of HARIBO!
Community Updates
If you click through or buy using any of our links, retailers may pay hotukdeals some money, but this never affects which deals get posted. Find more info in our FAQs and About Us page.

Groups

Top comments
Pr0zZy26/12/2019 03:09

How is this a good deal, much better deals if you just use google? what am …How is this a good deal, much better deals if you just use google? what am I missing?



If you know of a better deal, by all means post it :).
28 Comments
Tidy.
Ordered thanks!
cheers op
My mouth is literally watering just by reading 'tangfastics sours'.
Ordered a couple thanks
copperspock26/12/2019 02:50

My mouth is literally watering just by reading 'tangfastics sours'.


You literally had me at literally
How is this a good deal, much better deals if you just use google? what am I missing?
Pr0zZy26/12/2019 03:09

How is this a good deal, much better deals if you just use google? what am …How is this a good deal, much better deals if you just use google? what am I missing?



If you know of a better deal, by all means post it :).
Pr0zZy26/12/2019 03:09

How is this a good deal, much better deals if you just use google? what am …How is this a good deal, much better deals if you just use google? what am I missing?


The deal
Same price in Tesco, they also do 1kg tubs for £4 and. so do Iceland
hotmep26/12/2019 04:58

Same price in Tesco, they also do 1kg tubs for £4 and. so do Iceland


Good spot!
Thanks!
Pr0zZy26/12/2019 03:09

How is this a good deal, much better deals if you just use google? what am …How is this a good deal, much better deals if you just use google? what am I missing?


I keep getting heat
hotmep26/12/2019 04:58

Same price in Tesco, they also do 1kg tubs for £4 and. so do Iceland


Plus fuel
People think fuel grows on trees but it doesn’t. Sit back, relax, click / touch ... BAM!!...Chew...make a weird face
Edited by: "H0TDEALER" 26th Dec 2019
....drool. Ordered
crumpetman26/12/2019 08:43

1125g tub £1.99 delivered from …1125g tub £1.99 delivered from eBayhttps://m.ebay.co.uk/itm/HARIBO-TANGFASTICS-RETRO-SWEETS-BOX-PARTY-FAVOURS-TREATS-WHOLESALE-KIDS-PARTY/401355702622?ul_ref=https://rover.ebay.com/rover/1/710-53481-19255-0/1?ff3=2&pub=5575376664&toolid=10001&campid=5338268676&customid=Cj0KCQiA0ZHwBRCRARIsAK0Tr-o-BTHOHumyC-XH1NQDPwvu_RDJrTwdUUW7_Cflt8z3-Q0tn1iHMfMaAsLAEALw_wcB&lgeo=1&item=401355702622&srcrot=710-53481-19255-0&rvr_id=2234858120404&rvr_ts=415cc03e16f0a6e475a064f6ffcf5eb2&_mwBanner=1&_rdt=1&ul_noapp=true&pageci=a1c12324-001b-4f02-a489-e51c7debc4df


No lid
crumpetman26/12/2019 08:43

1125g tub £1.99 delivered from …1125g tub £1.99 delivered from eBayhttps://m.ebay.co.uk/itm/HARIBO-TANGFASTICS-RETRO-SWEETS-BOX-PARTY-FAVOURS-TREATS-WHOLESALE-KIDS-PARTY/401355702622?ul_ref=https://rover.ebay.com/rover/1/710-53481-19255-0/1?ff3=2&pub=5575376664&toolid=10001&campid=5338268676&customid=Cj0KCQiA0ZHwBRCRARIsAK0Tr-o-BTHOHumyC-XH1NQDPwvu_RDJrTwdUUW7_Cflt8z3-Q0tn1iHMfMaAsLAEALw_wcB&lgeo=1&item=401355702622&srcrot=710-53481-19255-0&rvr_id=2234858120404&rvr_ts=415cc03e16f0a6e475a064f6ffcf5eb2&_mwBanner=1&_rdt=1&ul_noapp=true&pageci=a1c12324-001b-4f02-a489-e51c7debc4df


Revisit your link and try to order 1 tub. £7.86
Edited by: "H0TDEALER" 26th Dec 2019
Great price. Why haribo continue to use gelatine is beyond me.
H0TDEALER26/12/2019 08:48

Revisit your link and try to order 1 tub. £7.86


Sorry, hate those ebay listings where they put a crap product in the drop down so they can get a low headline price.

But still, the 180g bags are often under a pound in supermarkets/lidl/aldi etc.

400g for £2 is an average price for this product.
They aren’t £2 anymore
Available again
Still the same for me
I had a reply now it says bug
Thank you caught them this time
This is still available! Mine is finally arriving after ordering on boxing day!
Post a comment
Avatar
@
    Text