Lotus Biscoff Original Caramelised Single Biscuits Pack of 300 catering size @ Amazon Sold By Garraways Delivered Free
849°

Lotus Biscoff Original Caramelised Single Biscuits Pack of 300 catering size @ Amazon Sold By Garraways Delivered Free

45
Found 11th JanEdited by:"amazoncrazy"
have not posted this since last year.the price is the same so we will try again.i particularly love these and so handy them coming individually wrapped.
  • Every Coffee needs a Biscoff
  • Delicious Lotus Biscoff Bite Size biscuits
  • Create that relaxing experience in your Coffee Shop, Restaurant, Club, Pub, Hotel, Office or Work place
  • The original, individually wrapped, 6gm Lotus Biscoff biscuit
  • A perfect tasty sweet biscuit to accompany a freshly made cup of tea or coffee 3162190.jpg3162190.jpg
Community Updates
14870-g2fpY.jpg

Groups

Top comments
300 pieces of plastic there is no need for
Good deal. Thanks OP. Was tempted as 300x but cant see myself eating just 1x at a time so they wouldn’t last as long as you think they would.
Better buy here ! Not individually wrapped but better value.
36804448-Ya2LB.jpg
steve7653 m ago

Good deal. Thanks OP. Was tempted as 300x but cant see myself eating just …Good deal. Thanks OP. Was tempted as 300x but cant see myself eating just 1x at a time so they wouldn’t last as long as you think they would.


no i agree steve.but the individual packaging is invaluable in my opinion.because like most biscuits you feel obliged to scoff the lot.if not when you wake the next day they are soggy at best.sure these are so nice you will almost certainly eat more than one at a time.but whilst they are sealed they should stay fresh.
45 Comments
Brilliant deal.
gibblesuk41 s ago

Brilliant deal.


thanks these are lovely with a nice coffee
Good deal. Thanks OP. Was tempted as 300x but cant see myself eating just 1x at a time so they wouldn’t last as long as you think they would.
steve7653 m ago

Good deal. Thanks OP. Was tempted as 300x but cant see myself eating just …Good deal. Thanks OP. Was tempted as 300x but cant see myself eating just 1x at a time so they wouldn’t last as long as you think they would.


no i agree steve.but the individual packaging is invaluable in my opinion.because like most biscuits you feel obliged to scoff the lot.if not when you wake the next day they are soggy at best.sure these are so nice you will almost certainly eat more than one at a time.but whilst they are sealed they should stay fresh.
Nooooo....wish I hadn't seen these....that's the January diet over
Chloe_Moss24 s ago

Nooooo....wish I hadn't seen these....that's the January diet over


Good for businesses, weddings, parties etc.
steve7651 m ago

Good for businesses, weddings, parties etc.


yes all applies.even people with small independently owned coffee shops.i doubt very much if you would get them much cheaper wholesale.
Better buy here ! Not individually wrapped but better value.
36804448-Ya2LB.jpg
Adey999991 m ago

Better buy here ! Not individually wrapped but better value.[Image]


yes there is a place and i am sure when i posted last year there was similar comments.also the pound stores sell these but they are not individually wrapped.think its worth paying that little bit more for the privilege.and maybe for the presentation.
Aldi do their own version of these that taste just as good and cheaper.
Intweceptor1 m ago

Aldi do their own version of these that taste just as good and cheaper.


they all have a place.having not tasted the aldi version i cannot comment on the taste.thanks for your comments.
If it’s any help for anyone doing weight watchers,they’re 2 point each..... so that’s my weeklies blown then 😬😜
webbleruck45 s ago

If it’s any help for anyone doing weight watchers,they’re 2 point eac …If it’s any help for anyone doing weight watchers,they’re 2 point each..... so that’s my weeklies blown then 😬😜


Intweceptor4 m ago

Aldi do their own version of these that taste just as good and cheaper.


Matter of taste.
Oh & I have an amazing recipe for biscoff cheese cake! (Hence now doing WW)
webbleruck31 s ago

Oh & I have an amazing recipe for biscoff cheese cake! (Hence now doing …Oh & I have an amazing recipe for biscoff cheese cake! (Hence now doing WW)


mmmmmmmmm
Must. Not. Buy.
This is a decent price. I run a couple of pubs and we pay this for them from our food service supplier. That was after negotiation, they started at £20 a case.
Pure suger
Ts18991 h, 17 m ago

Pure suger


Sugar, you mean

And these are 'only' 38% sugar... Lovely tho, in small amounts.
Thanks I just ordered for my serviced accommodation business.
Asda sell a 250g pack for £1 which works out at 40p per 100g.... I get the individual wrap argument but still cheaper
Poundland has 36 for £1 wrapped in pairs. Which is better value but not individually wrapped.
36806184-Kho0d.jpgAre these not for sale in Poundland for funnily enough £1 for 18 x 2 pack wrapped? So would work out 360 for £10
300 pieces of plastic there is no need for
SeanAbt2 h, 29 m ago

300 pieces of plastic there is no need for


I made this mistake once. Whilst it's a slight deterrent, so is getting one of two out then putting them away at the back of the cupboard. At the very least, I have to get up and walk to the cupboard, which involves (a little) exercise...
Bought a box last time, they're horrible not as good as they look.
AJStylesP115 m ago

Bought a box last time, they're horrible not as good as they look.


Another negative comment, come on aj mix it up man.
Edited by: "Mrswitch" 12th Jan
Mrswitch31 m ago

Another negative comment, come on aj mix it up man.



I guess it's safe to say that... they don't want none.

Pour8 m ago

I guess it's safe to say that... they don't want none. [Video]


AJStylesP155 m ago

Bought a box last time, they're horrible not as good as they look.


you must be the only person out of 1000s that does not like them.maybe you are even in the Guinness book of records.
Looks like a bit of a biscoff, sorry I mean ripoff to me.
supermann28 s ago

Looks like a bit of a biscoff, sorry I mean ripoff to me.


One of my faves. Thanks op.
justicesj9 m ago

One of my faves. Thanks op.


Thanks
I think Poundland sell packs that wrap 2 biscuits together, and normally maybe 32(?) biscuits in a pack for £1. 300 individually wrapped doesn't scream amazing to me after I think about it. It's amusing to know it exists, but individually wrapped makes me sad
Might be good to take to work for breaks.
Post a comment
Avatar
@
    Text