390°
EXPIRED
Persil Small & Mighty 730ml £4.49 B1G2F @ Netto from Monday 20th
Persil Small & Mighty 730ml £4.49 B1G2F @ Netto from Monday 20th

Persil Small & Mighty 730ml £4.49 B1G2F @ Netto from Monday 20th

Buy forBuy forBuy for£4.49
GETGet dealVisit site and get deal
From Monday 20th December until Christmas eve

Persil small and mighty 730ml BUY 1 GET 2 FREE
£4.49 - around £1.50each

10 Comments

Cracking deal, not sure why this isnt stupidly hot (the 57 wash large bottle recently got about 1000 degrees heat and that was at 6 quid!) - this works out at £4.49 for 60 washes

Hopefully have them in at ours,this is a great price.

The weekend wonders were on sale a day early today so hope these do start Monday and not early.8)

Good price and heat added,but on deals like this our local Netto seem to sell out before they`ve opened in a morning. (staff sales)

It is the hottest deal for this I have seen on here, but the goyim like to see something like...
Was £19.99 now £4.49. SAVE £15.50!
That's why Netto is a small shop, they haven't learned the evil tricks of Wal*MART & TEaSellerCOhen.
Edited by: "snapdragon" 17th Dec 2010

thanks op love this stuff heat added

starsparkle2311

Good deal, this is actually good washing liquid, bought mine 2 for £6 … Good deal, this is actually good washing liquid, bought mine 2 for £6 from Asda



and asda is 7p per litre less than netto ...

hotukdeals.com/dea…651

Tigga!

[quote=starsparkle2311] Good deal, this is actually good washing liquid, … [quote=starsparkle2311] Good deal, this is actually good washing liquid, bought mine 2 for £6 from Asda



and asda is 7p per litre less than netto ...


2lt for £6 Asda or 2.19lt for £4.49 makes this Netto deal much better.

and asda is 7p per litre less than netto ...

Maths equals NO ITS NOT

.
Edited by: "solonely" 17th Dec 2010

Tigga!

and asda is 7p per litre less than netto … and asda is 7p per litre less than netto ...http://www.hotukdeals.com/deals/2-for-6-persil-small-mighty-non-bio/828651



Derr!

Yeah Asda price is about 50% more.

So 730ml*3= 2.19 litres.

So netto is £4.49 for 2.19 litres. So 4.49/2.19= £2.05 per litre.
Asda is £3 a litre.

Overall if you are getting persil 7-10p per wash it is a good deal. Do I have a Netto near me? No!
Post a comment
Avatar
@
    Text